Piątek, I Tydzień zwykły

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PO OBJAWIENIU PAŃSKIM

- ŚWIĘTO CHRTU PAŃSKIEGO

13 stycznia 2019 r.

1.       Dzisiejsza Niedziela po Objawieniu Pańskim to Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszach Świętych błogosławimy wodę, którą możemy zabrać do naszych domów, aby nią pokropić mieszkanie i napełnić domowe kropielnice, z których korzystamy przed wyjściem z domu, aby wodą święconą uczynić na sobie znak Krzyża - przeżegnać się. Zachowujmy ten zwyczaj w naszych rodzinach, aby przetrwał w następne pokolenia.

O godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo kolędowe, które odprawimy w intencji naszych rodziców, rodziców chrzestnych oraz szafarzy naszego Chrztu.

2.            Przypominamy, że w czasie trwania Kolędy, Msze Święte w dzień powszedni odprawiamy o godz. 6.45.

3.            W tym tygodniu przeżywać będziemy:

üw środę szesnasty dzień miesiąca. Po Nowennie do MBNP i Mszy Świętej o godz. 9.00 pomodlimy się w naszych intencjach za przyczyną św. Jana Pawła II;

üw piątek, 18 stycznia z całym Kościołem rozpoczniemy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Jest to również trzeci piątek miesiąca, w który przeżywamy Parafialny Dzień Bożego Miłosierdzia. Po rannej Eucharystii rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Eucharystią o godz. 9.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w adoracji oraz Eucharystii.

4.            Plan Wizyty Duszpasterskiej - Kolędy na ten tydzień znajdziemy w gablocie ogłoszeń i na stronie internetowej.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO

6 stycznia 2019 r.

1.            W dzisiejszą niedzielę obchodzimy doroczną Uroczystość Objawienia Pańskiego - Trzech Króli. W związku z tradycyjnym Orszakiem Trzech Króli, który rozpocznie się o godz. 13.00, zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią nie będzie w naszym kościele Mszy Świętej o godz. 12.00. O godz. 18.00, pół godziny przed wieczorną Eucharystią, zapraszamy na nabożeństwo kolędowe, które odprawimy w intencji Misji, które dzisiaj wspieramy również finansowo naszymi ofiarami złożonymi na tacę.

Wychodząc z kościoła możemy pobrać pobłogosławioną dzisiaj, na pamiątkę darów jakie Mędrcy ze Wschodu przynieśli Dziecięciu, kredę i kadzidło. Przy tej okazji składamy ofiarę na cele kościelne.

2.            Wszystkich Parafian informujemy, że podczas trwania Wizyty Duszpasterskiej, Msze Święte w dni powszednie - także w sobotę - odprawiane są o godz. 6.45. Jedynie w środę Nowenna do MBNP i w III Piątek miesiąca do Miłosierdzia Bożego odprawiane będą o godz. 9.00. Także Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko przed południem. W sprawach losowych możemy kontaktować się poza godzinami urzędowania.

3.            W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszach Świętych pobłogosławimy wodę, którą będziemy mogli zabrać do swoich domów.Na Mszy Świętej o godz. 12.00 dzieci z Przedszkola nr 8 "Pod Słonkiem" przedstawią nam Jasełka. Serdecznie zapraszamy.

4.            Raz jeszcze serdecznie zapraszamy na dzisiejszy Orszak Trzech Króli. Zachęcamy do czynnego udziału w ulicznym kolędowaniu, któremu towarzyszyć będzie Reprezentacyjna Orkiestra Kopalni "Turów". W tym roku Orszak będzie dodatkowo ubogacony okolicznościowymi balonami, które gratis będziemy mogli otrzymać od wolontariuszy razem z koronami i śpiewnikami. Na zakończenie pozostańmy, aby poczęstować się tradycyjnymi szczodrakami, ciastem oraz ciepłymi napojami. Wszystko będzie dostępne w cenie 2 zł.

5.            Plan Wizyty Duszpasterskiej - Kolędy na ten tydzień znajdziemy w gablocie ogłoszeń.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018