Czytania:

• Ewangelia:

Czwartek, II Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 14 stycznia 2017 r.

1.            Dzisiaj II Niedziela Zwykła, czyli W Ciągu Roku. Pomimo, że w Liturgii Kościoła przeżywamy już Okres Zwykły, zachowując tradycję przodków trwamy w nastroju kolędowym. Trwa Wizyta Duszpasterska Rodzin - Kolęda, uczestniczymy w spotkaniach świąteczno - noworocznych powiązanych z opłatkiem, jasełkach, trudno więc nie śpiewać naszych przepięknych, pełnych teologicznych treści kolęd. O godz. 18.00 zapraszamy na wieczorne nabożeństwo, które odprawimy w intencji wszystkich rodzin, które już odwiedziliśmy, odwiedzamy i będziemy jeszcze odwiedzać z Kolędą.

2.            W Liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywać następujące wspomnienia:

üw środę, św. Antoniego, opata. O godz. 9.00 Nowenna do MBNP;

üw piątek, św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

3.            W tym tygodniu nadal Msze Święte będą odprawiane jedynie w godzinach rannych. Również Kancelaria Parafialna będzie czynna tylko przed południem.

4.            Dziękujemy za życzliwe przyjęcie nas w czasie wizyty kolędowej oraz za złożone przy tej okazji ofiary na cele ogólnodziecezjalne i parafialne. Jednocześnie przypominamy, że podstawą kolędy jest modlitwa z rodzinami i błogosławieństwo odwiedzanych domów. W dalszej kolejności rozmowa duszpasterska z domownikami i uzupełnienie zapisów w kartotece.

Plan Wizyty Duszpasterskiej na obecny tydzień znajdziemy w gablocie ogłoszeń.

5.            W przyszłą niedzielę Msza Święta o godz. 12.00 zostanie odprawiona w intencji s. Agnieszki z racji jej patronalnego święta - Imienin. Już dzisiaj Drogiej Solenizantce składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa, obfitości wszelkich łask oraz opieki Matki Najświętszej. Wszystkiego dobrego.

6.            Zachęcamy do korzystania z prasy katolickiej, aby w ten sposób pogłębić swoją wiedzę religijną i ożywić wiarę.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO

7 stycznia 2017 r.

1.           W dzisiejszą niedzielę, po Objawieniu Pańskim, przeżywamy święto Chrztu Pańskiego. Na pamiątkę tego wydarzenia podczas dzisiejszych Mszy Świętych dokonujemy obrzędu pobłogosławienia wody, którą możemy zabrać do naszych domów, aby nią skropić mieszkanie, a umieszczoną w kropielnicach, czynić na sobie znak krzyża przed wyjściem z domu.

O godz. 17.30 zapraszamy wszystkich na koncert kolęd w wykonaniu naszego chóru Sursum Corda. Bezpośrednio po koncercie odbędzie się zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

2.           Informujemy, że do końca stycznia, w trakcie trwania Wizyty Duszpasterskiej, Msze Święte w dni powszednie w naszym kościele odprawiane będą tylko o godz. 6.45. Również Kancelaria parafialne będzie czynna jedynie w godzinach rannych.

3.           W środy Nowenna do MBNP, w czasie Kolędy, odprawiana będzie o godz. 9.00. Po Nowennie sprawowana będzie Eucharystia.

4.           Zapowiadane na dzisiaj, na godz. 12.00, Jasełka dzieci z Przedszkola nr 8, będą przedstawiane w przyszłą niedzielę. Za pomyłkę w ogłoszeniach przepraszamy.

5.           Wszystkim, którzy w dniu wczorajszym wzięli udział w V Orszaku Trzech Króli, serdecznie dziękujemy. Wyrażamy również ogromną wdzięczność dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w Orszak i na różne sposoby pomagali w jego organizacji i przebiegu. Bóg zapłać.

6.           Wizyta Duszpasterska przebiegać będzie zgodnie z planem podanym w gablocie ogłoszeń. Za ewentualne zmiany, nie zależne od nas, z góry przepraszamy. Dzień wcześniej ministranci potwierdzą przybycie kapłana. Dziękujemy za miłe dotychczasowe przyjęcie i nadal prosimy o religijną atmosferę tej wizyty.

7.      Z racji, że dzisiejsza niedziela jest pierwszą miesiąca, zatrzymamy się teraz na adorację Najświętszego Sakramentu.