Piątek, XXXII Tydzień zwykły
Rok B, II
Dzień Powszedni albo wspomnienie rocznicy poświęcenia Rzymskich bazylik świętych apostołów Piotra i Pawła albo wspomnienie św. Małgorzaty Szkockiej albo wspomnienie św. Gertrudy, dziewicy

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

11 listopada 2018 r.

1.            W dzisiejszą niedzielę przypada doroczne święto narodowe Rocznica Odzyskania Niepodległości. W tym roku jest to wyjątkowa 100. rocznica. Uroczystości dla całego miasta rozpoczną się Mszą Świętą za Ojczyznę o godz. 11.00 w kościele św. Jadwigi Śląskiej. Następnie o godz. 12.30 obok pomnika Orła na cmentarzu wojskowym z udziałem Władz Samorządowych odbędą się uroczystości patriotyczne.

Świętując w radości i jedności módlmy się za naszą Ojczyznę. O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy prosząc Boga o pomyślność dla Ojczyzny i Narodu.

2.            Dziękując wszystkim, którzy poprosili o modlitwę za swoich zmarłych. Przypominamy, że w tym tygodniu będziemy kontynuować tę modlitwę na Mszach Świętych o godz. 18.00.

Przy okazji składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przy okazji wypominek złożyli ofiarę na potrzeby Kościoła.

3.            W liturgii bieżącego tygodnia przeżywać będziemy:

üw poniedziałek, wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;

üwe wtorek wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna;

üw sobotę, 17 listopada, doroczną Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła Własnego. Ponieważ jest to dla naszej Wspólnoty ważna uroczystość Msze Święte w naszym kościele będą o godz. 6.45; 9.00 i 17.30. Msza z Wigilii tej uroczystości będzie w piątek o godz. 17.30. Postarajmy się, aby każdy parafianin w tym dniu uczestniczył w Eucharystii.

4.            W tym tygodniu odbędą się następujące spotkania:

Øwe wtorek rodziców kandydatów do Bierzmowania;

Øw środę kandydatów do Bierzmowania;

Øw czwartek generalne sprzątanie kościoła;

Øw piątek od 15.00 sprzątanie placu wokół kościoła;

Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 19.00.

5.            W sobotę od godz. 15.00 będzie Sakrament Pokuty dla bierzmowanych i ich rodzin.

6.            W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Marek Mendyk udzieli Bierzmowania młodzieży naszej Parafii. Wiernych, którzy wśród bierzmowanych nie mają swoich bliskich zachęcamy, aby wzięli udział w innej Mszy Świętej.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

4 listopada 2018 r.

1.           Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Tradycyjna adoracja Najświętszego Sakramentu, tym razem, odbędzie się od godz. 15.00 do 18.00. Adorację rozpoczniemy Koronką do Bożego Miłosierdzia i zakończymy Nieszporami. Zapraszamy wszystkich do udziału w tej adoracji.

2.           Trwa Oktawa Modlitw za Zmarłych. Do 8 listopada możemy zyskać i ofiarować naszym zmarłym Odpust Zupełny. Warunki tego odpustu mamy podane w gablocie ogłoszeń oraz na tablicach informacyjnych w przedsionku kościoła.      W czasie tej Oktawy, codziennie o godz. 19.30, gromadzimy się na cmentarzu obok Krzyża, aby wspólnie modlić się za zmarłych. serdecznie wszystkich zapraszamy. W ostatnim dniu Oktawy, 8 listopada, zgromadzimy się w centrum cmentarza wojskowego obok znicza. Prosimy wówczas przynieść białe i czerwone znicze. Postawimy je jako znak naszej wiary w zmartwych-wstanie i symbol naszej modlitwy na mogiłach poległych tu żołnierzy.

3.           Od jutra, o godz. 18.00, rozpoczynamy Msze Święte za zmarłych poleconych naszej modlitwie w Wypominkach. Plan tych Eucharystii mamy na dodatku do kartki wypominkowej oraz na okolicznościowych plakatach.

4.           W liturgii bieżącego tygodnia przezywać będziemy:

üw piątek Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;

ü w sobotę wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

5.           W piątek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania (tych, którzy mają przyjąć ten sakrament 18 listopada br.).

6.           W przyszłą niedzielę, 11 listopada, przeżywać będziemy Święto Narodowe - 100 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Msze Święte sprawowane będą w porządku niedzielnym. Msza Święta o godz. 9.00 będzie odprawiona w intencji naszej Ojczyzny.

W tym dniu w kościele dziekańskim pw. św. Jadwigi Śląskiej, o godz. 11.00, będzie odprawiona Msza Święta za Ojczyznę dla całego miasta. Po Eucharystii o godz. 12.30 przy pomniku Orła odbędą się uroczystości patriotyczne. Zachęcamy wszystkich do udziału we Mszy Świętej oraz uroczystościach przy pomnikiem.

7.           Wszystkim wiernym przypominamy, że od początku listopada br. do końca marca 2019 r. wieczorna Msza Święta w dni powszednie odprawiana będzie o godz. 17.30.

8.           Z inicjatywy grupy naszych Parafian w dniu 9 listopada br. możemy włączyć się w Zgorzelecką Drogę Krzyżową na 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości. "Otoczmy Zgorzelec Modlitwą" te słowa nie tylko zachęcają nas do modlitwy, ale odzwierciedlają też trasę Drogi Krzyżowej, która biegnie wokół naszego miasta. Zainteresowanych i chętnych do udziału zapraszamy jutro, tj. 5.11. br. o godz. 19.00 na spotkanie w naszym kościele. Dowiemy się o szczegółach tego indywidualnego nabożeństwa

9.          W sobotę, 3 listopada, odeszła do Pana śp.  Pani Dorota Czajkowska, ceniona nauczycielka historii, która przez wiele lat była sekretarzem w naszej Radzie Parafialnej. Pogrzeb odbędzie się w najbliższą środę 7 listopada. O godz. 13.00, w naszym kościele parafialnym, będzie odprawiona Msza Święta  za zmarłą Dorotę. Po obrzędach pożegnania przejedziemy na cmentarz. Tam od głównej brany (od ul. Słowiańskiej) kondukt pogrzebowy przejdzie na miejsce gdzie zmarłe ciało naszej Siostry będzie oczekiwać dnia zmartwychwstania.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018