Czytania:

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22 października 2017 r.

1.            Obchodzimy dziś Niedzielę Misyjną. Pod hasłem Idźcie i Głoście, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny.  Podejmujemy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, którzy go słuchają. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszą ofiarą.

Dzisiejsza niedziela to również dzień, w którym przeżywamy kolejną (39) rocznicę inauguracji pontyfikatu Świętego Jana Pawła II i jego liturgiczne wspomnienie. Na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II, jakie przechowujemy w naszej parafii.

2.            W kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu przy pl. Jana Pawła II, w dniu dzisiejszym o godz. 18.00, z racji minionego Święta Edukacji Narodowej, będzie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Tradycyjnie po Eucharystii, w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie wszystkich wymienionych osób. Na tę Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy też emerytowanych pracowników oświaty.

3.            W najbliższą sobotę, 28 października, przeżywać będziemy Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4.            Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 17.30 oraz w soboty i niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu szczególnie będziemy omadlać dzieła misyjne Kościoła. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom w przeżywaniu tych nabożeństw.

5.            W miniony piątek zawiązała się grupa rodziców chętnych do wspólnej modlitwy, rozważania prawd wiary, pogłębiania relacji z Bogiem i między sobą oraz do organizowania różnych inicjatyw. Spotkania będą się odbywać w 1 i 3 piątek miesiąca o godz. 17.30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wszelkich informacji na ten temat udziela  siostra Agnieszka.

6.            W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla przygotowujących się do tegorocznego Bierzmowania - 17 listopada br.

7.            Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uporządkujmy groby naszych bliskich. Uczyńmy to z szacunkiem i kulturą wobec tych, którzy mają groby swoich bliskich obok naszych grobów. Pamiętajmy o grobach opuszczonych. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie wypominkowej za zmarłych i możliwości ofiarowania im odpustu zupełnego do czego potrzebna jest nasza Spowiedź i Komunia Święta.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 października 2017 r.

1.            Po południu, o godz. 17.45, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jednocześnie przypominamy, że w naszym kościele przez cały październik gromadzimy się na wspólną modlitwę różańcową w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku o 9.00 i 17.45 oraz w soboty i niedziele o 17.45. Postarajmy się jak najczęściej przychodzić na wspólną modlitwę.

2.            W dniu jutrzejszym przypada doroczna Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. Jest to również kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka Kardynała Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II. Juto też dobiega końca Rok Jadwiżański ogłoszony w związku z 750 rocznicą kanonizacji Świętej Jadwigi. W kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy pl. Jana Pawła II w Zgorzelcu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa. Ksiądz Proboszcz z całą Wspólnotą serdecznie nas zapraszają do udziału w tej uroczystości.

3.            W Liturgii bieżącego tygodnia będziemy także przeżywać:

üwe wtorek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

üw środę Święto Ewangelisty, Świętego Łukasza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Pracownikach Służby Zdrowia, którym patronuje Święty Łukasz;

üw piątek wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera;

üw sobotę wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

4.            W przyszłą niedzielę, 22 października, pod hasłem Idźcie i Głoście, rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to dzień, w którym także przeżywać będziemy kolejną (39) rocznicę inauguracji pontyfikatu Świętego Jana Pawła II i jego liturgiczne wspomnienie.

Również w przyszłą niedzielę, w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00, z racji Święta Edukacji Narodowej, będzie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Po Eucharystii, w sali parafialnej, odbędzie się tradycyjnie spotkanie wszystkich wymienionych osób. Na tę Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy też emerytowanych pracowników oświaty.

5.            Rodziców dzieci szkoły podstawowej i starszych, którzy chętni są do wspólnej modlitwy, rozważania prawd wiary, pogłębiania relacji z Bogiem i między sobą oraz do organizacji różnych inicjatyw, zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na pierwsze organizacyjne spotkanie z siostrą Agnieszką.