• ółążść‡

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Święta

Wtorek, XXIV Tydzień zwykły
Rok B, II
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16 września 2018 r. 

  1.            Dzisiejsze Nieszpory o godz. 18.00  odprawimy jako dziękczynienie za naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Po Nieszporach pomodlimy się w naszych intencjach przez wstawiennictwo tego świętego papieża. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

  2.            Jutro 79. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, będącą w stanie wojny z Hitlerowskimi Niemcami. Jest to również  Dzień Sybiraka . Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona w intencji wszystkich ofiar II Wojny Światowej, a także Sybiraków.

  3.            We wtorek przypada doroczne święto Patrona dzieci i młodzieży, św. Stanisława Kostki. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu przy ul. Francuskiej. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także innych pracowników tej szkoły. W ten sposób pragniemy uczcić 450. rocznicę śmierci tego Świętego oraz pomodlić się o Boże błogosławieństwo na rozpoczęty Nowy Rok Szkolny dla tej Wspólnoty.

    Wszystkie dzieci szkolne zapraszamy z tej okazji na Eucharystię o godz. 17.00. Prosimy przynieść do pobłogosławienia tornistry i przybory szkolne. Pół godziny przed rozpoczęciem tej Eucharystii w salce odbędzie się spotkanie Scholii Małe Wody Jordanu. Zapraszamy wszystkich członków scholii oraz nowe osoby chętne do śpiewania w scholi.

    Na Mszę Świętą o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania od kl. VI wzwyż oraz młodzież starszą.
    W Roku św. Stanisława Kostki wypada uczcić tego wspaniałego Patrona udziałem w Eucharystii.

  4.            W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia będziemy również przeżywać:

& W czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła katedralnego
w Legnicy;

&W piątek Święto Apostoła i Ewangelisty św. Mateusza – III Piątek miesiąca – od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu .

  5.            Dziękujemy za zrozumienie i składanie ofiar na dokończenie malowania naszej świątyni i na konieczny remont organ. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie Bogu. Zachęcamy innych do włączenia się w grono dobrodziejów naszej Wspólnoty.

  Można już pobierać kartki wypominkowe. Kartkę z planem modlitw za zmarłych pozostawiamy w domu, a z wypisanymi imionami naszych zmarłych, polecanych modlitwie naszej Wspólnoty, w kopercie oddajemy do zakrystii

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA

XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09 września 2018 r. 

  1.            W dzisiejszą niedzielę, w Kościele w Polsce, pod hasłem: W poszukiwaniu drogi, rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Dziękujemy ks. prałatowi Markowi Korgulowi za dzisiejsze słowo i wprowadzenia nas w tematykę tego Tygodnia.

    O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy w intencji dobrego przeżycia Tygodnia Wychowania.

  2.            Jutro w ramach Tygodnia Wychowania w Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Francuskiej 6 o godz. 16.45 odbędzie się dekanalne spotkanie katechetów, a o godz. 17.00 dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i innych pracowników oświaty, prelekcja O. Józefa Szańcy Wicedyrektora Wydziału Katechetycznego LKB oraz Dyrektora ZS im. św. Franciszka w Legnicy.

    O godz. 18.30 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta z kazaniem O. Józefa Szańcy, na którą zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz do Bierzmowania ( rodziców uczniów kl. I, II, III, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej i III kl. Gimnazjów). Po Mszy Świętej będzie okazja zapisania dzieci na pierwszy rok przygotowania.

  3.            W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

* W czwartek wspomnienie  św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

*W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, a na wieczorną Eucharystię zapraszamy wszystkich uczniów kl. VI, którzy rozpoczynają w tym roku przygotowania do Bierzmowania oraz wszystkich innych z drugiego i trzeciego roku przygotowania, a także starszych, którzy w tym roku, w listopadzie, przystąpią do tego Sakramentu;

*w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

  4.            Ponieważ Msza Święta w niedzielę o godz. 12.00 będzie odprawiana, jako szkolna, uprzejmie prosimy, aby wierni, którzy przychodzą na tę Eucharystię bez dzieci szkolnych, korzystali z Eucharystii w innych godzinach.

  5.            Dziękujemy za zrozumienie i składanie ofiar na dokończenie malowania naszej świątyni i na konieczny remont organ. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie Bogu. Zachęcamy innych do włączenia się w grono dobrodziejów naszej Wspólnoty. 

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

Licznik

Liczba wyświetleń:
1231346

 

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018

Szczegóły w grupie PIELGRZYMKI