• ółążść‡

 

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Liturgia słowa

Czytania:

  • Ewangelia:

Święta

Poniedziałek, XXIX Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

22 października 2017 r. 

  1.            Obchodzimy dziś Niedzielę Misyjną. Pod hasłem Idźcie i Głoście, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Misyjny.  Podejmujemy modlitwę zarówno w intencji tych, którzy głoszą słowo Boże, jak i tych, którzy go słuchają. Wesprzyjmy też dzieło misyjne Kościoła naszą ofiarą.

    Dzisiejsza niedziela to również dzień, w którym przeżywamy kolejną (39) rocznicę inauguracji pontyfikatu Świętego Jana Pawła II i jego liturgiczne wspomnienie. Na zakończenie Mszy Świętej będziemy mogli ucałować relikwie św. Jana Pawła II, jakie przechowujemy w naszej parafii.

  2.            W kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu przy pl. Jana Pawła II, w dniu dzisiejszym o godz. 18.00, z racji minionego Święta Edukacji Narodowej, będzie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Tradycyjnie po Eucharystii, w sali parafialnej, odbędzie się spotkanie wszystkich wymienionych osób. Na tę Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy też emerytowanych pracowników oświaty.

  3.            W najbliższą sobotę, 28 października, przeżywać będziemy Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

  4.            Zachęcajmy się nawzajem do odmawiania różańca, o którym Matka Boża mówiła, że jest nam dany jako pomoc do osiągnięcia zbawienia. Nabożeństwo różańcowe w naszym kościele odprawiamy od poniedziałku do piątku o godz. 9.00 i 17.30 oraz w soboty i niedziele o godz. 17.30. W tym tygodniu szczególnie będziemy omadlać dzieła misyjne Kościoła. Prosimy rodziców, aby pomogli dzieciom w przeżywaniu tych nabożeństw.

  5.            W miniony piątek zawiązała się grupa rodziców chętnych do wspólnej modlitwy, rozważania prawd wiary, pogłębiania relacji z Bogiem i między sobą oraz do organizowania różnych inicjatyw. Spotkania będą się odbywać w 1 i 3 piątek miesiąca o godz. 17.30. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy. Wszelkich informacji na ten temat udziela  siostra Agnieszka.

  6.            W piątek o godz. 19.00 spotkanie dla przygotowujących się do tegorocznego Bierzmowania - 17 listopada br.

 

  7.            Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Uporządkujmy groby naszych bliskich. Uczyńmy to z szacunkiem i kulturą wobec tych, którzy mają groby swoich bliskich obok naszych grobów. Pamiętajmy o grobach opuszczonych. Przede wszystkim pamiętajmy o modlitwie wypominkowej za zmarłych i możliwości ofiarowania im odpustu zupełnego do czego potrzebna jest nasza Spowiedź i Komunia Święta.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 października 2017 r. 

  1.            Po południu, o godz. 17.45, serdecznie zapraszamy na nabożeństwo różańcowe. Jednocześnie przypominamy, że w naszym kościele przez cały październik gromadzimy się na wspólną modlitwę różańcową w następujących godzinach: od poniedziałku do piątku o 9.00 i 17.45 oraz w soboty i niedziele o 17.45. Postarajmy się jak najczęściej przychodzić na wspólną modlitwę.

  2.            W dniu jutrzejszym przypada doroczna Uroczystość Świętej Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska. Jest to również kolejna rocznica wyboru na Stolicę Piotrową naszego rodaka Kardynała Karola Wojtyły - Świętego Jana Pawła II. Juto też dobiega końca Rok Jadwiżański ogłoszony w związku z 750 rocznicą kanonizacji Świętej Jadwigi. W kościele Świętej Jadwigi Śląskiej, przy pl. Jana Pawła II w Zgorzelcu o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Święta Odpustowa. Ksiądz Proboszcz z całą Wspólnotą serdecznie nas zapraszają do udziału w tej uroczystości.

  3.            W Liturgii bieżącego tygodnia będziemy także przeżywać:

üwe wtorek wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;

üw środę Święto Ewangelisty, Świętego Łukasza. W tym dniu w sposób szczególny pamiętajmy o Pracownikach Służby Zdrowia, którym patronuje Święty Łukasz;

üw piątek wspomnienie Świętego Jana Kantego, prezbitera;

üw sobotę wspomnienie Błogosławionego Jakuba Strzemię, biskupa.

  4.            W przyszłą niedzielę, 22 października, pod hasłem Idźcie i Głoście, rozpoczniemy w Kościele Tydzień Misyjny. Jest to dzień, w którym także przeżywać będziemy kolejną (39) rocznicę inauguracji pontyfikatu Świętego Jana Pawła II i jego liturgiczne wspomnienie.

    Również w przyszłą niedzielę, w kościele pw. Świętej Jadwigi Śląskiej o godz. 18.00, z racji Święta Edukacji Narodowej, będzie odprawiona Msza Święta w intencji nauczycieli, wychowawców, katechetów i wszystkich pracowników oświaty. Po Eucharystii, w sali parafialnej, odbędzie się tradycyjnie spotkanie wszystkich wymienionych osób. Na tę Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy też emerytowanych pracowników oświaty.

  5.            Rodziców dzieci szkoły podstawowej i starszych, którzy chętni są do wspólnej modlitwy, rozważania prawd wiary, pogłębiania relacji z Bogiem i między sobą oraz do organizacji różnych inicjatyw, zapraszamy w najbliższy czwartek o godz. 19.00 na pierwsze organizacyjne spotkanie z siostrą Agnieszką.

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

Licznik

Liczba wyświetleń:
973184