Środa, XV Tydzień zwykły
Dzień Powszedni albo wspomnienie bł. Szymona z Lipnicy, prezbitera

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

15 lipca 2018 r.

1.           Po południu, o godz. 18.00, zapraszamy na Nieszpory. Dzisiaj pomodlimy się w intencji wszystkich podróżujących o bezpieczeństwo na lądzie, morzu i w powietrzu oraz o szczęśliwy powrót do domu.

2.           Jutro w liturgii Kościoła przeżywamy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z góry Karmel. Podczas Mszy Świętych chętnym pobłogosławimy i nałożymy Szkaplerz. Wszystkich noszących Szkaplerz NMP zapraszamy do udziału w Eucharystii.

Również jutro, w szesnasty dzień miesiąca, po wieczornej Eucharystii pomodlimy się przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Zapraszamy na wspólną modlitwę.

3.           W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali Parafialny Dzień Modlitw w Intencji Kierowców. W sobotę po wieczornej Eucharystii oraz w niedzielę po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wszystkich kierowców i ich pojazdy.

Pamiątki związane z tym obrzędem można nabywać, wychodząc z kościoła, już dzisiaj.

4.           W lipcu oddajemy cześć Najdroższej Krwi Chrystusa. Zapraszamy na wieczorną Eucharystię, po której wspólnie modlimy się Litanią do Krwi Pańskiej. W niedziele Litanię tę odmawiamy po Nieszporach.

5.           W środę, 25 lipca, na Mszy Świętej o godz. 6.45, w kościele św. Jadwigi Śląskiej w Zgorzelcu, rozpocznie swoje pielgrzymowanie na Jasną Górę 5 Grupa (Zgorzelecka)  Legnickiej Pieszej Pielgrzymki. Można się jeszcze zapisać na Pielgrzymkę.  Zachęcamy do udziału w Eucharystii rozpoczynającej pielgrzymowanie, a także do pielgrzymki autokarowej 6/7 sierpnia - pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt 60 zł.

Do momentu wyjścia Pielgrzymki możemy w specjalnych kopertach składać swoje prośby do Matki Bożej. Przy tej okazji składamy ofiarę dla pielgrzymów.

Również w środę rozpoczniemy duchowe uczestnictwo w Pielgrzymce. Po wieczornej Eucharystii będziemy się modlić wobec Najświętszego Sakramentu do godz. Apelu Jasnogórskiego. Serdecznie zapraszamy na pielgrzymkowe czuwanie.

Wieczorna Msza Święta w środę będzie sprawowana w intencjach Pana Organisty z racji Imienin.

6.           Przebywającym na wakacjach życzymy dobrego wypoczynku, odnowienia sił fizycznych i duchowych oraz szczęśliwego powrotu do rodzinnego domu Przypominamy też by pamiętali o chrześcijańskich obowiązkach.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

8 lipca 2018 r.

1.           Przypominamy, że w czasie wakacji, w lipcu i sierpniu, Msze Święte w niedziele odprawiane są o godz. 7.00; 9.00; 10.30 i 18.00. Nie ma Mszy Świętej o godz. 12.00.

O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory. Dzisiaj pomodlimy się w intencji rolników, o błogosławieństwo na czas żniw.

2.           W liturgii bieżącego tygodnia będziemy przeżywali:

üw środę Święto Patrona Europy Świętego Benedykta, Opata

üw czwartek wspomnienie Świętego Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika;

üw piątek wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

3.           W piątek, jako trzynasty dzień miesiąca, po wieczornej Eucharystii odbędzie sie nabożeństwo Fatimskie. Prosimy przynieść ze sobą świece.

4.           Przez cały lipiec po wieczornej Eucharystii odmawiamy Litanię do Najdroższej Krwi Chrystusa. Zapraszamy do udziału w wieczornej Mszy Świętej i wspólnej modlitwie do Krwi Pańskiej.

5.           Stowarzyszenie Strażnicy Pamięci Ziemi Zgorzeleckiej zaprasza na uroczyste obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa, które odbędą się w Trójcy dnia 11 lipca br.(środa). Uroczystości rozpoczną się Mszą św. w kościele parafialnym o godz. 17.00. Następnie odbędzie się uroczystość patriotyczna przy Pomniku Ofiar Ludobójstwa, prelekcja Jerzego Rudnickiego - specjalisty Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu na temat: „Przemilczana historia. Ludobójstwo ludności polskiej w latach 1939-1947 w południowo-wschodnich województwach II Rzeczypospolitej”. Organizatorzy zapraszają też na kresowy poczęstunek, kresowe śpiewanie i kresowe wystawy.

6.           Pragniemy poinformować, że przyjmujemy już zapisy na autokarową pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyjazd w nocy 6 sierpnia i powrót późnym wieczorem 7 sierpnia. Jest to oczywiście zakończenie XXVI Pieszej Pielgrzymki naszej Diecezji na Jasną Górę. Koszt 60 zł.

7.           Przebywającym na wakacjach przypominamy o chrześcijańskich obowiązkach. Nie zapominajmy o Mszy Świętej niedzielnej, codziennej modlitwie oraz o Spowiedzi Świętej. Życzymy też dobrego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do rodzinnego domu.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

1193145

2018 Rok św. Stanisława Kostki