Wtorek, XXIV Tydzień zwykły

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE
NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

16 września 2018 r.

1.            Dzisiejsze Nieszpory o godz. 18.00  odprawimy jako dziękczynienie za naszego Wielkiego Rodaka św. Jana Pawła II. Po Nieszporach pomodlimy się w naszych intencjach przez wstawiennictwo tego świętego papieża. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę.

2.            Jutro 79. rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę, będącą w stanie wojny z Hitlerowskimi Niemcami. Jest to również  Dzień Sybiraka . Wieczorna Msza Święta będzie odprawiona w intencji wszystkich ofiar II Wojny Światowej, a także Sybiraków.

3.            We wtorek przypada doroczne święto Patrona dzieci i młodzieży, św. Stanisława Kostki. O godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Święta w intencji Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Zgorzelcu przy ul. Francuskiej. Zapraszamy uczniów, nauczycieli, wychowawców i katechetów, a także innych pracowników tej szkoły. W ten sposób pragniemy uczcić 450. rocznicę śmierci tego Świętego oraz pomodlić się o Boże błogosławieństwo na rozpoczęty Nowy Rok Szkolny dla tej Wspólnoty.

Wszystkie dzieci szkolne zapraszamy z tej okazji na Eucharystię o godz. 17.00. Prosimy przynieść do pobłogosławienia tornistry i przybory szkolne. Pół godziny przed rozpoczęciem tej Eucharystii w salce odbędzie się spotkanie Scholii Małe Wody Jordanu. Zapraszamy wszystkich członków scholii oraz nowe osoby chętne do śpiewania w scholi.

Na Mszę Świętą o godz. 18.30 zapraszamy wszystkich przygotowujących się do Bierzmowania od kl. VI wzwyż oraz młodzież starszą.
    W Roku św. Stanisława Kostki wypada uczcić tego wspaniałego Patrona udziałem w Eucharystii.

4.            W liturgii Kościoła bieżącego tygodnia będziemy również przeżywać:

& W czwartek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła katedralnego
w Legnicy;

&W piątek Święto Apostoła i Ewangelisty św. Mateusza – III Piątek miesiąca – od godz. 15.00 adoracja Najświętszego Sakramentu .

5.            Dziękujemy za zrozumienie i składanie ofiar na dokończenie malowania naszej świątyni i na konieczny remont organ. Wszystkich ofiarodawców polecamy w modlitwie Bogu. Zachęcamy innych do włączenia się w grono dobrodziejów naszej Wspólnoty.

Można już pobierać kartki wypominkowe. Kartkę z planem modlitw za zmarłych pozostawiamy w domu, a z wypisanymi imionami naszych zmarłych, polecanych modlitwie naszej Wspólnoty, w kopercie oddajemy do zakrystii

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA

XXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

09 września 2018 r.

1.            W dzisiejszą niedzielę, w Kościele w Polsce, pod hasłem: W poszukiwaniu drogi, rozpoczynamy VIII Tydzień Wychowania. Dziękujemy ks. prałatowi Markowi Korgulowi za dzisiejsze słowo i wprowadzenia nas w tematykę tego Tygodnia.

O godz. 18.00 zapraszamy na Nieszpory, które odprawimy w intencji dobrego przeżycia Tygodnia Wychowania.

2.            Jutro w ramach Tygodnia Wychowania w Zespole Szkół Ponadpodstawowych przy ul. Francuskiej 6 o godz. 16.45 odbędzie się dekanalne spotkanie katechetów, a o godz. 17.00 dla wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów i innych pracowników oświaty, prelekcja O. Józefa Szańcy Wicedyrektora Wydziału Katechetycznego LKB oraz Dyrektora ZS im. św. Franciszka w Legnicy.

O godz. 18.30 w naszym kościele będzie odprawiona Msza Święta z kazaniem O. Józefa Szańcy, na którą zapraszamy rodziców dzieci przygotowujących się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej oraz do Bierzmowania ( rodziców uczniów kl. I, II, III, VI, VII i VIII Szkoły Podstawowej i III kl. Gimnazjów). Po Mszy Świętej będzie okazja zapisania dzieci na pierwszy rok przygotowania.

3.            W tym tygodniu w liturgii Kościoła przeżywać będziemy:

* W czwartek wspomnienie  św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;

*W piątek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu będzie odprawiona dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, a na wieczorną Eucharystię zapraszamy wszystkich uczniów kl. VI, którzy rozpoczynają w tym roku przygotowania do Bierzmowania oraz wszystkich innych z drugiego i trzeciego roku przygotowania, a także starszych, którzy w tym roku, w listopadzie, przystąpią do tego Sakramentu;

*w sobotę wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

4.            Ponieważ Msza Święta w niedzielę o godz. 12.00 będzie odprawiana, jako szkolna, uprzejmie prosimy, aby wierni, którzy przychodzą na tę Eucharystię bez dzieci szkolnych, korzystali z Eucharystii w innych godzinach.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki

XXVI PP DL Jasna Góra 2018