• ółążść‡

Plan Renowacji Misji Parafialnych

Szczegóły w Parafialne Misje Świete

Peregrynacja 16-19.02.2014

 

Święta

Sobota, V Tydzień Wielkiego Postu
Rok B, II
Dzień Powszedni

Wyszukiwanie

Sonda

Czy słyszałeś o podatku zryczałtowanym od osób duchownych i czy wiesz co to za podatek?

Słyszałem i wiem co to za podatek

Słyszałem ale nie wiem co to za podatek

Niesłyszałem


Dźwięk

Brak pliku dźwiękowego

 KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU 18 marca 2018 r. 

  1.            Dzisiejsza niedziela w tradycji liturgicznej zwana jest Niedzielą Czarną. Nazwa ta powstała w związku ze zwyczajem zasłaniania w kościołach od V Niedzieli Wielkiego Postu krzyży i obrazów. Krzyże pozostają zasłonięte aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek, obrazy aż do początku Wigilii Paschalnej.

    Po południu, o godz. 17.30, jak w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale.

  2.            Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00; 16.45 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach o Męce Pańskiej. Wielu z nas jeszcze w nich nie uczestniczyło, a Wielki Post powoli dobiega końca.

  3.            Jutro, 19 marca, przeżywać będziemy doroczną Uroczystość Świętego Józefa Oblubieńca NMP, Opiekuna Zbawiciela oraz Patrona Kościoła Powszechnego i naszej Diecezji. Msze Święte w naszym kościele będą odprawiane jutro o godz. 6.45; 9.00; 17.00 dla dzieci i 18.30. Serdecznie zapraszamy do udziału w Eucharystii.

  4.            Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli swoje ofiary na urządzenie Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji, a także na dalsze malowanie naszej świątyni.

  5.            Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w wielkanocne świece Caritas, prasę katolicką oraz kartki świąteczne. Dzieci ze scholii Małe Wody Jordanu rozprowadzają palmy wielkanocne. Również w przyszłą niedzielę będą do nabycia palmy, a także dekoracje wielkanocne pochodzące Z XVI Rodzinnego - Dekanalnego i Powiatowego Konkursu Wielkanocnego organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2  z Oddziałami Integracyjnymi w Zgorzelcu. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby scholii.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU- LAETARE

11 marca 2018 r. 

  1.            Zgodnie z zapowiedzią rozpoczynamy dzisiaj w naszej Wspólnocie Renowacje Misji Świętych. Serdecznie witamy naszych Misjonarzy - O. Emiliana i O. Andrzeja - Pallotynów, którzy będą przewodniczyć naszym duchowym ćwiczeniom. Program Misji znajdziemy na okolicznościowych plakatach oraz w folderkach przygotowanych na tę okazję. Dorośli swoją naukę będą mieć na Mszach Świętych o godz. 8.30 oraz 18.00. Dzieci klas szkoły podstawowej oraz klasy gimnazjalne dostosują sie do programu podanego w szkole (spotkania będą się odbywać w szkole). Młodzież szkół ponadpodstawowych oraz pracująca będzie miała swoje spotkanie o godz. 19.30. Pamiętajmy o Godzinie Miłosierdzia Bożego oraz o Apelu Jasnogórskim.

    Dzisiaj po południu, o godz. 17.30, jak w każdą Niedzielę Wielkiego Postu, zapraszamy wszystkich na Gorzkie Żale.   

  2.            Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 9.00; 16.45 i 18.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach o Męce Pańskiej. 

  3.            Najbliższy piątek jest trzecim miesiąca. Przeżywamy Parafialny Dzień Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 Koronką rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Ponieważ jest to 16 dzień miesiąca, o godz. 16.30 odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II.

  4.            W przyszłą niedzielę, V Wielkiego Postu, dzieci ze scholii Małe Wody Jordanu rozpoczną rozprowadzanie palm wielkanocnych. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby scholii.

  5.            Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli swoje ofiary na urządzenie Bożego Grobu i Ołtarza Adoracji, a także na malowanie naszej świątyni.

 

  6.            Przy wyjściu z kościoła możemy zaopatrzyć się w wielkanocne świece Caritas, prasę katolicką oraz kartki świąteczne.

Görlitz-Zgorzelec Orszak 2015

Orszak Trzech Króli 06.01.2016

OTK 6 stycznia 2016

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

Licznik

Liczba wyświetleń:
1078709

 

2018 Rok św. Stanisława Kostki

Katechezy Biskupa Zb. Kiernikowskiego