Poniedziałek, VII Tydzień zwykły
Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

- UROCZYSTOŚĆ - 20 maja 2018 r.

1.            Dzisiejszą Uroczystością Zesłana Ducha Świętego kończy się Okres Wielkanocny.

W naszej diecezji dzisiejsza niedziela, ze względu na odbywając się prymicje, jest dniem modlitw o nowe powołania kapłańskie do Diecezjalnego Seminarium Duchownego w Legnicy. O godz. 18.00 serdecznie zapraszamy na nabożeństwo majowe, które odprawimy w tej intencji. Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach także w pozostałe dni tygodnia.

2.            W liturgii Kościoła rozpoczynamy II część Okresu Zwykłego. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

Øjutro Święto NMP, Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele sprawowane będą o godz. 6.45, 9.00, 17.00 - dla dzieci oraz o 18.30. Wieczorna Msza Święta na prośbę Rady Parafialnej będzie odprawiona w intencji ks. proboszcza z okazji 35. rocznicy święceń prezbiteratu. Zapraszamy wszystkich do udziału w Eucharystii.

Øw czwartek, w Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, Msze Święte będziemy odprawiać o godz. 6.45, 9.00 i 18.30;

Øw sobotę wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.

3.            W najbliższy wtorek, o godz. 17.30, dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 - Pod Brzozami - zapraszają do naszej świątyni wszystkie mamy, dla których ze swoimi nauczycielkami przygotowały specjalny program z okazji zbliżającego się Święta Matki.

4.            W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się nabożeństwo pokutne dla dzieci, które w przyszłą niedzielę po raz pierwszy w pełni będę uczestniczyć w Eucharystii. Po nabożeństwie dzieci i ich bliscy przystąpią do Sakramentu Pokuty.

5.            Przyszła niedziela to Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym dniu kończy się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. W naszej Wspólnocie o godz. 10.30 odbędzie się Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Mszy Świętej pierwszokomunijnej będzie przewodniczył neoprezbiter, ks. Mateusz Wyspiański, a kazanie wygłosi ks. prałat Marek Korgul. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość i zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci komunijnych oraz ks. Prymicjanta.

W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy Świętej o godz. 12.00.

KOMUNIKATY DUSZPASTERSKIE NA VII NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ UROCZYSATOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO 13 maja 2018 r.

1.            W dzisiejszą, VII Niedzielę Wielkanocną, obchodzimy doroczną Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Wieczorem zapraszamy na nabożeństwo majowe, które dzisiaj odprawimy wyjątkowo o godz. 17.30 ze względu na 13 dzień maja, w który rozpoczynamy comiesięczne Nabożeństwa Fatimskie. W kolejne dni maja  zapraszamy na majówki  o godz. 18.00.

2.            W liturgii bieżącego tygodnie będziemy przeżywać:

Øjutro, to jest w poniedziałek - 14 maja, Święto, Świętego Macieja Apostoła. Jest to patronalny dzień naszego ks. dziekana Macieja Wesołowskiego. W modlitwie pamiętajmy o czcigodnym Solenizancie;

Ø w środę, 16 maja, również Święto, Świętego Andrzeja Boboli, Prezbitera i Męczennika, Patrona Polski. W tym dniu po wieczornej Eucharystii pomodlimy sie przez przyczynę Świętego Jana Pawła II;

Øw piątek o godz. 16.30 odbędzie się spowiedź dzieci rocznicowych i ich bliskich;

Øw sobotę, 19 maja o godz. 10.00, w Katedrze Legnickiej odbędą się święcenia prezbiteratu. Wśród nowo wyświęcanych  będzie dk. Mateusz Wyspiański z Parafii Matki Bożej Łaskawej, który w naszym kościele przyjął sakrament Chrztu Świętego i był ministrantem. Osobę dk. Matusza i pozostałych kandydatów do święceń polecamy pamięci modlitewnej wszystkich parafian.

3.     Przyszła niedziela to Pięćdziesiątnica, obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W liturgii Kościoła kończy się Czas Wielkanocny.

W Diecezji Legnickiej będzie to dzień prymicji i modlitw o nowe powołania do kapłaństwa. Msza Święta Prymicyjna ks. Mateusza Wyspiańskiego będzie odprawiona o godz. 11.00 w kaplicy Matko Bożej Łaskawej przy pl. NMP.

W naszym kościele o godz. 10.30 odbędzie się Rocznica I Komunii Świętej.

4.         Wszystkim, którzy jeszcze nie przystąpili do Spowiedzi i Komunii Wielka-nocnej przypominamy, że termin wypełnienia tego obowiązku kończy się w Uroczystość Najświętszej Trójcy. W tym roku jest to niedziela 27 maja.

5.     Potrzebujemy kilku mężczyzn do prac remontowych w kościele. Chodzi skrobanie ścian z emulsji i uzupełnienie tynków. Chętnych zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godz. 9.00.

V Orszak Trzech Króli 06.01.2018 r.

2018 Rok św. Stanisława Kostki